SOSYAL MEDYA HİZMETLERİ

GOOGLE REKLAM HİZMETLERİ

Firma ve kuruluşların hizmet ve ürünlerini ulusal ve uluslararası alanda tanıtımını ve satışını yapmada tercih edilen en önemli reklam araçlasrından birisidir.

GOOGLE AdWords reklamları anahtar kelime odaklı çalışmakla birlikte Görüntülü Reklam Ağı sayesinde metin, resim ve video reklamları da oluşturabileceğiniz farklı seçenekleri de size sunmaktadır.avantajlarından biriside Google AdWords raporlama sistemi ile etkinlik ve verimlilik konusunda reklamlarınızın performansını izleme verimsiz olanları elimize ederek dijital pazarlama stratejinizi oluşturma da ve kontrol etmede eşsiz fırsatlar sunmaktadır.

Google AdWords Reklamları ile yaş, cinsiyet, ilgi alanı vb. hedefleme yöntemlerini kullanarak reklamlarınızın doğru kitleye ulaştırabilir, pazarlama maliyetlerini optimum etkinlik ile düşürebilirsiniz.

Etkili reklam ve doğru tercihlerin maliyetleri olumlu yönde etkilediği bilinmelidir.

Google reklam vermeden önce hizmet verdiğiniz alan ile ilgili anahtar kelime seçimleri en uygun eşleme türü ile belirlenir. Google tarafından belirlenen standartlarda reklam metinleriniz oluşturulduktan sonra yayınlanmasını istediğiniz gün ve saat aralıklarına göre reklam hesabınız ayarlanır. Bunlara ek olarak tüm reklam uzantıları sisteme tanımlandıktan sonra reklamlarınız yayınlanmaya hazır hale gelir.

FACEBOOK REKLAM VE MARKETING

Sosyal medya platformları arasında en etkili alanlardan birisi olarak kabul edilirKapsamlı reklam modelleri sayesinde farklı reklam kampanyaları oluşturularak, ürün ile marka tanıtımı yapmak mümkündür.

Facebook Reklam seçenekleri;
Facebook sizlere farklı reklam seçenekleri sunmaktadır. Bu seçeneklerin her biri farklı bir amaca hizmet eder.

 • İnternet Sitesi Tıklamaları
  İnternet sitenize trafik sağlamak için reklam kampanyaları oluşturuyorsanız, bu modelden faydalanabilirsiniz. Gösterilen reklam üzerine tıklandığında ister ana sayfanıza isterseniz belli bir ürünün sayfasına yönlendirme yaparak, site trafiğinizi artırabilirsiniz.
 • İnternet Sitesi Dönüşümleri
  Üyelik, satış, e-posta aboneliği gibi belli bir dönüşüm amacıyla reklamlar vermek istediğinizde bu reklam modelinden faydalanabiliyorsunuz. Geri dönüşümlerinizin ölçümlenebilmesi için Facebook’un sunduğu dönüşüm kodunu siteniz eklemeniz gerekiyor.
 • Sayfa Beğenmeleri
  Facebook sayfanıza daha fazla abone çekmek ve sayfanızın bilinirliğini artırmak için bu reklam modeline başvurabilirsiniz.
 • Uygulama Yükleme
  E-ticaret sitenizin bir mobil uygulaması bulunuyorsa, bu uygulamanın tanıtımını yapmak ve uygulamanın yüklemesini sağlamak için bu reklam modelini seçebilirsiniz. Bu reklam modelini seçtiğinizde, kullanıcılar reklamınızı gördüklerinde uygulamanız hakkında kısa bir bilgi alacaklardır.
 • Yerel Bilinirlik
  E-ticaret sitenizin yanı sıra bir de fiziki mağazanız bulunuyorsa yerel bilinirlik reklamları ile kullanıcıları mağazanıza çekebilirsiniz. Bulunduğunuz konumu hedefleyerek, bu konuma yakın olan kişilere bu reklamları göstererek, fiziki mağazanıza gelen kişilerin sayısını artırabilirsiniz.
 • Teklifler
  E-ticaret siteniz üzerinde tüketicilerin yararlanabileceği kampanya ve fırsatlar sunuyorsanız, bu kampanya ve fırsatları duyurmak için bu reklam modelinden yararlanabilirsiniz. Bu model indirimler için de oldukça uygun bir reklam modelidir.

INSTAGRAM

Instagram reklamlarında her reklam aracında oldğu gibi maliyetleri ve verimliliği etkileyen değişik faktörler vardır. Bu yöntemlere geçmeden ilgili alanın ne olduğuna dair bilgi edinilmesi önemlidir.

Instagram Reklam Yönetimi Nedir?
Instagram reklam yönetimi, günlük 700 milyonu aşan kullanıcı sayısına sahip sosyal medya devi Instagram’da markaların yayınladıkları sponsorlu reklamları kapsar. Markaların ürün ya da hizmetlerini tanıtmak, yeni müşterilere ulaşmak ve satış performanslarını arttırmak için kullandıkları en etkili yöntemlerden biridir. Çok sayıda kullanıcının bulunması, ulaşmak istediğiniz kullanıcıları hedefleyebilme özelliği ve düşük maliyetli olması sebebiyle siz de işinizde kazanç sağlamak için Instagram reklam yönetiminden faydalanabilirsiniz.

Markalar Neden Instagram’da Reklam Yayınlıyor?
Instagram’da reklam yayınlamanın farklı amaçları olabilir. Marka ve işletmeler çoğunlukla bilinirlik sağlamak, etkileşim toplamak, yeni müşterilere ulaşmak, ürün satışı yapmak, hizmet tanıtımı yapmak, web siteye trafik sağlamak, mobil uygulamanın indirilmesini sağlamak gibi amaçlar doğrultusunda sponsorlu reklam yayını yapmaktadır. Sponsorlu Instagram reklam yönetimi amaçlanan hedefe uygun reklam modeli seçilerek yapılmalıdır.

Instagram’da reklam gösterim maliyeti düşük ve kullanıcı erişimi yüksek olduğu için çok sayıda marka bu reklamları kullanarak kullanıcılara ulaşıyor.

Instagram Reklamları Hangi Alanlarda Yayınlanır?
Instagram reklamları ana sayfadaki akışta, stories kısmında, keşfet kısmında kullanıcıların karşısına çıkar. Reklamı yayınlarken en fazla verim ve dönüşümü almaya yönelik reklam yerleşimi planlanmalıdır. İlgili hedeflemeleri doğru yaptığınız takdirde direkt olarak ulaşmak istediğiniz kullanıcılara ulaşabilmeniz ve geri dönüş almanız mümkün.

Instagram Reklamları Nasıl Açılır?
Instagram uygulaması üzerinden paylaşılan gönderilerin altında yer alan “Tanıtım yap” butonu ile gönderileri öne çıkarmak mümkün. Ancak bu şekilde yayınlanan Instagram reklamlarında detaylı hedefleme yapmak mümkün olmuyor. Bu sebeple reklamlarınızın az maliyet harcayarak yüksek seviyede dönüş almak istiyorsanız Business Manager üzerinden reklamlarınızın yayınlanması gerekiyor. Bu panelde bulunan özellikler sayesinde daha detaylı hedefleme seçeneklerine ulaşabilir, reklam sonuçlarının detaylı analizleri sonrasında reklamınızı optimize ederek dönüşüm oranlarını yükseltebilirsiniz.

Instagram Reklamlarında Başarıyı Etkileyen Faktörler Neler?
Sosyal medya reklamlarında başarıyı etkileyen çok sayıda kriter bulunuyor.

 • Reklam İçeriği
  Öncelikle reklam mesajınız, görsel veya video içeriğiniz oldukça önemli. Reklam kalitesini doğrudan etkileyen bu noktada başarılı olmak için mutlaka profesyonel bir destek almanızı tavsiye ediyoruz. İşinizi şansa bırakmamalı, başarılı bir reklam içeriği ile kullanıcıların dikkatini çekmelisiniz. Dikkat çeken reklam içeriği, reklam kalite puanını arttırır ve bu da reklamınızın erişim oranını yükseltir. Digital Kafalar olarak reklam görseli ve metni hazırlarken nöropazarlama tekniklerinden faydalanarak kullanıcıların zihinlerinde pozitif algı yaratacak ve onları harekete geçirecek stratejileri kullanıyoruz.
 • Doğru Reklam Modeli
  Instagram reklam yönetimi yaparken çeşitli reklam modelleri arasından doğru reklam tipini seçmek reklamın başarısını doğrudan etkiler.
 • Optimizasyon
  Facebook ve Instagram reklamlarında reklamı yayınladıktan sonra reklamı sık sık takip etmeli ve elde edilen sonuçların verilerine göre reklamı optimize etmelisiniz. Reklamınız için hedef kitlenizi, görsellerinizi, reklam metinlerinizi ve yeni hedef kitleler deneyerek A/B testler yapmalısınız.

Reklam çalışmalarından yüksek performans almak ve maliyet konusunda tasarruf edebilmek için size profesyonel desteklerimizden faydalanabilirsiniz

YOUTUBE

Youtube, dünya üzerinde popüler video paylaşım ağı olarak hizmet veren bir platformdur.

Aynı zamanda dünyanın en büyük ikinci arama motoru olma konumundadır. Tüm dünyada 1.3 milyar insanın kullandığı Youtube reklam verenlerin kullanması gereken en etkin araçlardan birisidir.

Youtube abonelikler, beğeniler ve yorumlar gibi etkileşim özellikleriyle potansiyel müşterilerinizle etkileşim kurmanıza olanak sağlar. Dünya'nın en büyük video paylaşım ağı olan Youtube, aynı zamanda en büyük reklam platformlarından biri olduğundan satış /pazarlama ve reklam faaliyetlerinizde tercih birinci derecede tercih etmeniz gereken mecralardan birisi olarak öne çıkmnaktadır.

Youtube kanal yönetimi, Youtube reklamları, Youtube içerik üretimi, Youtube video stratejileri konularında destek almak ve optimum fayda sağlamak isteyenlere profesyonel olarak destek hizmeti vermekteyiz.